kitaro
15 بهمن 1401 - 12:07

دردسرهای تأخیر در افتتاح پل یادگار امام قزوین

افتتاح پل تقاطع غیرهمسطح یادگار امام(ره) با وجود تکمیل فرآیند احداث چند ماهی است به تأخیر افتاده و این عدم افتتاح دردسرهای زیادی برای تردد شهروندان قزوینی به ویژه دانشجویان ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، احداث پل تقاطع غیرهمسطح یادگار امام(ره) در شهر قزوین از اواسط سال 1397 در شهر قزوین کلید خورد و احداث این پل هم بعد از 4 سال و در اواسط امسال به پایان رسیده است. با این حال این پل که برای سبک کردن با ترافیکی شمال شهر قزوین ساخته شده، هنوز بعد از چند ماه افتتاح نشده که همین عدم افتتاح دردسرهای زیادی برای تردد شهروندان قزوینی به ویژه دانشجویان ایجاد کرده است.

دردسرهای عدم افتتاح تقاطع یادگار امام برای دانشجویان

یکی از دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) قزوین در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه عدم افتتاح پل یادگار امام‌(ره) سختی‌های زیادی برای دانشجویان این دانشگاه ایجاد و مسیر آنها را دور کرده است، اظهار داشت: برای دانشجویانی که از جنوب و مرکز شهر قصد دارند با خودروی شخصی یا تاکسی به دانشگاه بیایند، به خاطر بسته بودن پل مسیر خیلی‌دور شده است.

رامین مسلمی اضافه کرد: در ضمن برای دانشجویانی که از تهران به دانشگاه بین‌المللی تردد می‌کنند، این پل یک ورودی مهم از شمال شهر محسوب می‌شود که زمان رسیدن به دانشگاه را خیلی‌کم می‌کند، اما با توجه به آماده بودن این پل معلوم نیست چرا هنوز افتتاح و به بهره‌برداری نرسیده است.

عدم افتتاح پل باعث تشدید ترافیک در حوالی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا می‌شود

یک شهروند قزوینی هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به نزدیک شدن به روزهای آخر سال و افزایش بار ترافیکی در انتهای بزرگراه شهید سلیمانی تصریح کرد: در این ایام سال نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در محل دائمی نمایشگاه‌های قزوین که در این بزرگراه قرار دارد، برگزار می‌شود و در صورتی که پل یادگار امام باز باشد، شاهد ترافیک سنگین در این منطقه نخواهیم بود.

محسن علی‌بیگی افزود: برای شهروندانی که از سمت شمال وارد شهر قزوین می‌شوند، با وجود پل یادگار امام دسترسی به بزرگراه شهید سلیمانی بسیار آسان‌تر خواهد شد و از طرفی هم حرکت از جنوب به شمال قزوین هم با بهره‌برداری از این پل روان‌تر خواهد شد و به همین خاطر یکی از مطالبات جدی شهروندان افتتاح این پل است.

مدیران شهرداری افتخار بریدن روبان افتتاح را به رفاه مردم ببخشند

رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، مالی و سرمایه‌گذاری شورای شهر قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با انتقاد جدی از معطل نگه داشتن بهره‌برداری از پل یادگار امام(ره) اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح یادگار امام(ره) که در انتهای بلوار شهیدسلیمانی (نوروزیان) قرار دارد، مثل اکثر پروژه‌های عمرانی شهر سال‌ها است که در حال ساخت بوده و مبالغ هنگفتی از بودجه شهر در این پروژه هزینه شده است.

ولی چگینی اضافه کرد: اکنون بعد از گذشت چند ماه از آماده شدن برای بهره‌برداری باید مردم منتظر باشند تا روبان برای بریدن آماده شود و انگار فقط مردم در حرف و شعار ولی نعمت ما هستند. همین عدم افتتاح مردم را به دردسر انداخته و معضلات و هزینه‌های زیادی را برای شهروندان قزوینی ایجاد کرده است.

این عضو شورای شهر قزوین خطاب به مدیران شهرداری قزوین بیان کرد: آقایان مدیر شهرداری کافی است فقط چند دقیقه از وقت با ارزشتان را در کنار این پروژه صرف نگاه کردن به مردم کنید و سختی‌های تردد شهروندان و سردرگمی‌های میهمانان شهر قزوین را به چشم ببینید. بنابراین با توجه به شعارهای مدیریت شهری درباره محور بودن خواست مردم این پروژه باید در اسرع وقت افتتاح شده و مشکلات ترافیکی مردم را به حداقل برساند.

چگینی با اشاره به مبهم بودن علت تأخیر در افتتاح این تقاطع غیرهمسطح ادامه داد: مشکل هر چه که هست، وقتی برای احداث این پروژه خللی ایجاد نکرده، قطعاً برای تردد مردم هم مشکل‌ساز نخواهد بود. بنابراین از مدیران شهرداری انتظار داریم که افتخار بریدن روبان افتتاح را به رفاه مردم ببخشند و مسیر را برای تردد شهروندان باز کنند.

وی یادآور شد: امیدواریم مسئولان شهرداری قزوین در ایام‌الله دهه فجر کار افتتاح این پل را به اتمام رسانده و با آغاز بهره‌برداری از این تقاطع غیرهمسطح کام مردم قزوین را شیرین کنند.

علت افتتاح نشدن پل تأمین نشدن روشنایی آن است

رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی شورای شهر قزوین هم درباره دلیل افتتاح نشدن پل تقاطع غیرهمسطح یادگار امام گفت: با وجود اقدام مناسب شهرداری قزوین در تکمیل این پل اما هنوز روشنایی این پل از سوی شرکت توزیع نیروی برق تأمین نشده است و به همین خاطر پل برای ارائه خدمات به مردم بعد از تاریک شدن هوا چندان مناسب نیست.

مهدی مهدی‌خانی افزود:‌ باید اعتبارات لازم به سرعت از سوی شهرداری قزوین به شرکت توزیع نیروی برق داده شود تا بعد از نصب تجهیزات روشنایی مردم بتوانند با افتتاح این تقاطع غیرهمسطح از خدمات آن و جاده ایمن برخوردار شوند.

به گزارش تسنیم، با توجه به اینکه نصب و راه‌اندازی تجهیزات روشنایی پل یادگار امام(ره) کار زمان‌بری محسوب نمی‌شود، مسئولان شهرداری و شرکت توزیع نیروی برق باید در این زمینه سرعت عمل به خرج دهند، چون به ازای هر روز دیرتر افتتاح شدن این پل هزینه‌های زیاد مصرف سوخت و ترافیک به شهروندان قزوینی تحمیل می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018263