kitaro
15 بهمن 1401 - 15:24

هشدار دولت آلمان به مردم درباره مصرف بیش از حد گاز

آژانس شبکه فدرال آلمان (BNetzA) هشدار داده است که خانوارها و کسب و کارها در این کشور طی نیمه دوم ماه گذشته میلادی نتوانستند به میزان لازم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آژانس شبکه فدرال آلمان (BNetzA) هشدار داده است که خانوارها و کسب و کارها در این کشور طی نیمه دوم ماه گذشته میلادی نتوانستند به میزان لازم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

کلاوس مولر، رئیس این آژانس، روز جمعه توییت کرد که مصرف‌کنندگان در آخرین هفته ژانویه تنها 8.6 درصد در مقایسه با میانگین سطح بین سال‌های 2018 تا 2021 و 14 درصد با در نظر گرفتن دماهای سردتر صرفه‌جویی کردند.

این سازمان نظارتی قبلاً گفته بود که آلمان باید حداقل 20 درصد مصرف گاز خود را کاهش دهد تا از دست دادن واردات از روسیه جبران شود.

وزارت اقتصاد آلمان ماه گذشته اعلام کرد که برلین سال ها تا جایگزینی سوخت روسیه فاصله دارد.

داده های رسمی نشان می دهد که این کشور در سال 2021، 55 میلیارد متر مکعب گاز از روسیه وارد کرده است که بیش از نیمی از کل واردات گاز آلمان در آن سال محسوب می‌شود.

طبق داده‌های آژانس شبکه فدرال آلمان، تأسیسات ذخیره‌سازی گاز این کشور بیش از 78 درصد پر است و بسیار بالاتر از هدف 40 درصدی دولت برای 1 فوریه است. مولر گفت این "خوب" است و به آماده‌سازی شرایط برای زمستان آینده کمک می‌کند.

با این حال، وزارت اقتصاد این کشور اذعان کرد که زمانی که مخازن ذخیره‌سازی در اواخر سال جاری میلادی تمام شود و زمان پر کردن مجدد آنها برای فصل سرمای بعدی فرا برسد، آلمان ممکن است با کمبود گاز مواجه شود.

بر اساس محاسبات موسسه مطالعات انرژی آکسفورد، آلمان در سال جاری با شکاف عرضه گاز حدود 30 میلیارد مترمکعب مواجه است و واحدهای ذخیره سازی شناور و گازی سازی مجدد (FSRU) که در حال حاضر در تعدادی از بنادر این کشور نصب شده‌اند و واردات LNG را میسر می‌کنند، تا پایان سال 2023 می توانند فقط کمتر از نیمی از این حجم را پوشش دهند.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018578